system.website


AKTUALNOŚCI

Mocne strony talentów. Jak znaleźć pracę marzeń

Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy ponownie zaprosiło najlepszych doradców zawodowych, HR-owców oraz specjalistów ds. rozwoju zawodowego, aby wspólnie dyskutować o nowych trendach w poradnictwie zawodowym oraz dobrych praktykach w tym zakresie. Dyskusja tym razem toczyła się w Olivia Sky Clubie przy współudziale przedstawicieli Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a także gdańskich samorządowców. O tym, że jest ona potrzebna przekonywał m.in. dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy, Roland Budnik.


Więcej szczegółów pod linkiem:

https://www.gup.gdansk.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:889.html

Największe targi pracy ponownie w Gdańsku

W AmberExpo ponownie spotkali się pomorscy pracodawcy z osobami poszukującymi nowego zatrudnienia. Wszystko za sprawą 7. Edycji Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza, jednego z najważniejszych wydarzeń obszaru HR w regionie. W tym roku wydarzenie otworzył Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Obaj samorządowcy zgodnie podkreślali, że nie tylko Gdańsk, ale cała tworząca się wokół Trójmiasta metropolia to obecnie doskonałe miejsce zarówno do życia, jak i pracy. O to, aby satysfakcjonujące zatrudnienie można było znaleźć jeszcze łatwiej zadbali organizatorzy targów – Gdański Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Obie instytucje do udziału w imprezie zaprosiły blisko 110 wystawców. Zdecydowaną większość stanowili przedsiębiorcy oferujący wolne miejsca pracy. Wśród nich nie zabrakło zarówno znanych, międzynarodowych koncernów, jak i regionalnych zakładów pracy. O nowy etat można było się starać m.in. w Lotosie, Kemirze, DCT, Nationale – Nederlanden, Ricoch-u, McDonald’s, a także w trójmiejskich firmach odzieżowych (ReReserved), Zakładach Mięsnych Nowak, Akademii Infoshare czy Grupie GPEC.


Więcej szczegółów pod linkiem:

https://www.gup.gdansk.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:880/stg:2.html

Gdańsk otwiera swoją placówkę we Lwowie

Dokładnie o 10:30 rano 26 marca br. z lotniska w Gdańsku odleciał pierwszy rejsowy samolot do Lwowa. W ten sposób zainaugurowane zostało nowe połączenie lotnicze łączące oba miasta. Jego uruchomienie to dobra wiadomość nie tylko dla gdańszczan, którzy już wcześniej chętnie odwiedzali naszych wschodnich sąsiadów, ale i atrakcyjne rozwiązanie dla obywateli Ukrainy zatrudnianych przez trójmiejskich pracodawców. Inauguracyjny lot był jednak wyjątkowy także z innego powodu. Na pokładzie samolotu znalazło się bowiem kilkunastu samorządowców, pracodawców oraz dziennikarzy. Wszyscy na Ukrainę udali się aby wziąć udział w otwarciu Gdańskiego Biura Informacyjnego - wspólnej inicjatywy Pracodawców Pomorza, największej w północnej Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców, władz Gdańska, Gdańskiego Urzędu Pracy oraz Grupy Progres. Biuro ma zajmować się promowaniem walorów turystycznych stolicy Pomorza wśród Ukraińców, a także budowaniem kontaktów biznesowych, naukowych i kulturalnych. Ma być także ważnym źródłem informacji o warunkach życia i pracy w Gdańsku, wszystko po to, żeby skutecznie zachęcać mieszkańców Lwowa do podejmowania legalnego zatrudnienia na Pomorzu. Aby się to udało Pracodawcy Pomorza już teraz, na zlecenie Gdańskiego Urzędu Pracy, pytają trójmiejskich przedsiębiorców, którzy z nich gotowi są zatrudnić obcokrajowców, jakich kompetencji od nich oczekują oraz jakie wynagrodzenie są wstanie zaoferować cudzoziemcom. Lwowskie Biuro sprawdza natomiast m.in. jakie umiejętności posiadają Ukraińcy zainteresowani zatrudnieniem w Polsce, jakie mają oczekiwania finansowe oraz jak długo planują pozostać nad Motławą.


Więcej szczegółów pod linkiem:

https://www.gup.gdansk.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:877.html

Pilotażowe szkolenie HR zakończone sukcesem. Bezrobotni z Gdańska dołączą do AMS

Blisko 300 godzin zajęć mają już za sobą uczestnicy pilotażowego szkolenia „Zarządzanie procesem rekrutacyjnym”, które wspólnie z Sopocką Szkołą Wyższą oraz Alexander Mann Solutions zorganizował Gdański Urząd Pracy. W kursie udział wzięło łącznie ośmiu bezrobotnych posiadających zdolności analityczne, wykształcenie co najmniej średnie, a także posługujących się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym. 


Więcej szczegółów pod linkiem:

https://www.gup.gdansk.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:841.htmlYes, we can … po raz drugi! Podsumowanie środowej konferencji „Gdy HR już nie działa, czyli jak przyciągnąć nowych i zatrzymać najlepszych pracowników”

Już po raz drugi kilkudziesięciu trójmiejskich HR-owców spotkało się w Centrum Rozwoju Talentów, gdzie pod patronatem Gdańskiego Urzędu Pracy odbyła się w minioną środę II edycja konferencji Yes, we can. W trakcie spotkania dyskutowano o tym, w jaki sposób dotrzeć do pokolenia Zet, czym jest grywalizacja i kiedy warto wdrożyć ją w swojej firmie, a także jak skutecznie i z pomysłem zaaranżować przestrzenie biurowe. Swoim doświadczeniem ze zgromadzonymi gośćmi podzielili się trójmiejscy przedsiębiorcy, eksperci lokalnego rynku pracy oraz przedstawiciela świata akademickiego.


Więcej szczegółów pod linkiem:

https://www.gup.gdansk.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:832.html

HR-owcy dali radę. Podsumowanie konferencji Yes, We Can!

Blisko 100 hr-owców spotkało się w środę 6 września w Centrum Rozwoju Talentów, aby wspólnie dyskutować nad nowatorskimi rozwiązaniami wspierającymi procesy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Głównym tematem konferencji Yes, We Can! były prezentacja innowacyjnych pomysłów ułatwiających pracodawcom pozyskiwanie najlepszych pracowników oraz praktycznych pomysłów, dzięki którym zatrudnieni pracownicy będą chcieli związać się z firmą na dłużej.


Szczegóły pod linkiem:

https://www.gup.gdansk.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:807.html

REKRUTACJE

OFERTY PRACY, STAŻY, PRAKTYK, SZKOLEŃ

USŁUGI JOB OFFICE DLA FIRM

INFORMUJEMY

W Job Office znajdą Państwo aktualną ofertę Publicznych Służb Zatrudnienia oraz kompleksową informację na temat bieżącej oferty usług Gdańskiego Urzędu Pracy skierowanych do pracodawców poszukujących pracowników. Wybór jest bardzo duży a pełen wachlarz form wsparcia obejmuje m.in.: staże, szkolenia oraz wsparcie finansowe na utworzenie nowych miejsc pracy.


DORADZAMY

Zadaniem Job Office jest wspierać przedsiębiorców w pozyskiwaniu pracowników i budowaniu profesjonalnych kadr. Job Office specjalizuje się w tworzeniu „usług szytych na miarę”. W zależności od potrzeb pracodawcy doradzamy jak pozyskać, wdrażać i podnosić kwalifikacje pracowników. Ponadto pomagamy wypełnić niezbędną dokumentację oraz podpowiadamy jak rozwiązać pozostałe kwestie formalno-prawne.


REKRUTUJEMY

Wyszukujemy najlepszych kandydatów do pracy w największej w regionie bazie danych. Tworzą ją zbiory kilku instytucji oraz uczelni, m.in.: Gdańskiego Urzędu Pracy, Centrum Pracy Krótkoterminowej, Centrum Rozwoju Talentów, Uniwersytetu Gdańskiego, Sopockiej Szkoły Wyższej, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, Politechniki Gdańskiej oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.


TWORZYMY PROJEKTY REKRUTACYJNO-SZKOLENIOWE

Odpowiedzią na deficyt pracowników w branżach, gdzie liczba miejsc pracy jest znacznie większa niż liczba odpowiednich kandydatów, są projekty Gdańskiego Urzędu Pracy. Projekty takie jak: Księgowość Korporacyjna, Code 2.0, Kobiety w IT oraz Programista Phyton powstały właśnie po to, aby dać szansę osobom, dla których praca to pasja i hobby, ale niekoniecznie… zawód. Współtworzenie wraz z firmami, dedykowanych specjalnie im, programów szkoleniowych to gwarancja skuteczności naszych działań. Dla samych pracodawców tak przygotowany do pracy kandydat to długoterminowa lokata na przyszłość. W zamian za zorganizowanie atrakcyjnych i efektywnych praktyk otrzymują odpowiedniego pracownika, o którego nie tak łatwo na rynku pracy.


PROMUJEMY

Pracodawców współpracujących z Gdańskim Urzędem Pracy – konferencje, eventy, Metropolitalne i Letnie Targi Pracy Pomorza. Job Office będzie promował e-usługi w ramach których Pracodawca może złożyć do Gdańskiego Urzędu Pracy m.in.: wniosek stażowy, dokumenty rozliczeniowe oraz pozostałe pisma przesłane w formie załącznika, a także podpisać umowę o zorganizowanie stażu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - CV ONLINE

Kim jesteśmy?

JOB OFFICE jest partnerem dla dużych firm m. in. z sektora IT, BPO, SSC które obecnie oferują bardzo szerokie możliwości rozwoju kariery. Specjaliści z JOB OFFICE reagują na różnorodne potrzeby pracodawców w celu dostarczenia im tylko najlepszych pracowników.

Jeżeli żadne z naszych aktualnych ogłoszeń nie odpowiada Twoim oczekiwaniom albo kwalifikacjom, prześlij nam swoje CV. Może niedługo będziemy szukać właśnie Ciebie!


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

https://joboffice.traffit.com/public/an/7


W CV prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016 r. poz. 922)”.

ZDJĘCIA

Zakończenie kolejnej edycji szkolenia "Księgowość Korporacyjna", Zdjęcia: Łukasz Iwaszkiewicz, GUP

Pilotażowe szkolenie HR zakończone sukcesem. Bezrobotni z Gdańska dołączą do AMS, 15.12.2017, Zdjęcia: Job Office, BPO EDUCATION CENTER

Yes, we can … po raz drugi! Konferencja „Gdy HR już nie działa, czyli jak przyciągnąć nowych i zatrzymać najlepszych pracowników”, 22.11.2017, Zdjęcia: Lidia Metel, GUP

HR-owcy dali radę. Konferencja Yes, We Can! 06.09.2017, Zdjęcia: Łukasz Iwaszkiewicz, GUP

"Siła relacji" - urodziny Olivia Connect II 24.05.2017, Zdjęcia: Joanna „frota” Kurkowska.

Kolejna edycja projektu księgowości korporacyjnej za nami... czekamy na następne. Zdjęcia: Joanna „frota” Kurkowska.

ZESPÓŁ JOB OFFICE

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

Krzysztof Kunicki
doradca klienta biznesowego
phone +48 602 594 573
email krzysztof.kunicki@joboffice.gup.gdansk.pl

GDZIE SIĘ MIEŚCIMY?

Olivia Business Centre

Budynek Olivia Six - 13. piętro

al. Grunwaldzka 472d

80-309 Gdańsk

© 2018 Job Office. Wszelkie prawa zastrzeżone.